Revenge Squad


פעילות גיבוש לקבוצות - פעילויות גיבוש קבוצתיות

לא אחת אנו מקבלים טלפון מחבר שזה עתה נחת בארץ הקודש, ואחר שהתאבק בעפרה ג' פעמים כמנהג אבותינו החל להשמיע את געגועיו וכיסופיו אל ארץ העמים. ההשתאות מול תרבות האופנה המשתלחת בקרב כל יציר כפיים שם מגביר את מפעל מוחנו לתור אחר הבנה מדוע בארץ אין מנהג המקום כן.

מחקרים פסבדו מדעיים להרגעת הרוחות נעשו בקרב סוציולגיים לא מעטים בשילוב של כמה מעמיתהם מתחום לימודי תרבות ומסקנותיהם אינם מפתיעות. מדינתנו נבנתה על האתוס הציוני צברי שדגל ברוח סוציאליסטית מרדנית נגד התרבות האליטסטית הבורגנית אירופאית וסלדה מכל דבר הדומה לה בבחינת התרחק מן הכיעור ומן הדומה לו. תרבות ההתרסה והחתרנות הצברית אימצה אל שורותיה שורת פריטי אופנה שאפילו הבוידעם של שנות ה 2000 איננו מסוגל לאכסן.

המהפכה הגלובלית הפקדה את ארצנו בשנים האחרונות, אודות למהפכה האינטרנטית, שטפה את עיניהם של רבים מתושבי ארצנו אל מחזות האופנה הנהוגים בקרב צאצי בני יפת. זאת ועוד, עלייה באיכות החיים בישראל גרמה לשני דפוסים עיקריים שנוגעים לענייננו: עליה בביקורים התכופים בחו"ל שחושפת את הישראלים למנטליות המערבית המתקדמת ועלייה בצרכנות הישראלית לבגדים ואביזרי אופנה.

רשתות רבות החל משנות 2000 החלו להיכנס לארץ והצלחתם הרקיעה שחקים תוך זמן קצר. לקוחות רבים נותרו תלושי שיערות עקב המאבק על כל חולצה פרחונית מבית מדרשה של זארה או H&M; והפלישה של מעצמות האופנה רק בתחילתו. כבר בשנים הקרובות לפי התחזיות של אנשי עסקים רבים. רשתות אמריקאיות רבות של בגדי אופנה עתידות להיכנס לבתי האב בישראל. כבר כיום אנו מתבשרים בעתידה של רשת הענק American Eagle לתקוע יתד בקניונים בישראל. מומחי אופנה ישראלים טוענים שמרגע שנכנסו רשתות אופנה איכותיות יוקרתיות לישראל הישראלי הממוצע נהיה יפה יותר מתמיד. נערים ונערות מתעטרים במיטב מחלצותיהם וכבר לא מעט בני ה-30 מרשים בקורת רוח להשחיל בלייזר מקוטף אל המשרדים בתל אביב.

הבגדים הם ביטוי לביטחון, הגנה עצמית פסיכולוגית ועוצמה, אומרים רבים. בעידן שהיופי והזוהר משחקים תפקיד, הבגד שלך הוא הגנה עצמית שלך מול המתחרים שלך בשוק.דוגמא מובהקת היא בראיונות עבודה. מעסיקים רבים נוטים כיום לראות יותר ויותר חשיבות במראה החיצוני שלך לא רק מחינה הגיינית אסטתית אלא גם לסגנון האופנה. כי לפי הבנתם- אתה מבין אופנה אתה מבין בסטייל אתה מבין בייצוג ושייווק סימן שאתה מתאים לחברה שלנו שחלקה ניזון מייצוג הולם של תדמיתה.

אולם דומה שעדיין ישראלים רבים טרם התרגלו לרעיון הקיים בארצות אירופה או ארצות הברית של קודי לבוש במקומות עבודה. והמצב שנוצר הוא מביך למדי. לצד עו"ד במשרד עורכי דין הלבוש מחוייט בחליפת Slim Fit מבית פול סמית' עלול עמיתו לעבודה להסתפק בחולצה משובצת סטנדרטית שיצאה ממכבש רשת גולף, לעיתים העובדים בארץ מתלבשים ביום יום כפי שבארצות אחרות נראה עובדים רק במסגרת פעילויות גיבוש לקבוצה. הילכו שניהם יחדיו לארוחת צהריים. בקרדיםב הנשים המצב אומנם משתפר ומצבה של קוסמטיקאית ישראלית לא נראה מעולם טוב יותר אך גם כיום קיימת מבוכה בקרב הנשים הישראליות בפער הקיים בין סגנון האופנה הנשי לגברי בישראל. וכבר כיום מנסים סטייליסטים רבים לטכס עצה כיצד ניתן לחנך לתרבות אופנה איכותית ולא תרבות רחוב המתאימה לבני נוער. האם יבוא יום ונזכה לראות חליפות מהלכות להם בחום יולי אוגוסט בשדרות רוטשילד בהפסקות צהריים של המשרדים.